Jak zarabiać pieniądze na YouTube? 4 skuteczne sposoby

Nagrywasz śmieszne filmiki, gry? A może vlogi? Albo jakieś poradniki na YouTube i zastanawiasz się jak zacząć zarabiać? Posiadasz już ponad tysiąc obserwacji? A licznik Tobie pokazuje, że masz 4 tysiące godzin już obejrzanych materiałów? To czas na zarabianie i przejście z pasji do pracy zdalnej, ale jak to wykonać i jakie są sposoby na zarabianie przez ową platformę?

Właśnie je dziś tutaj poznasz. Zapraszamy.

Ówczesne metody na zarabianie pieniędzy na YouTube to:

  • Umieszczanie reklam na filmach jest to jeden z głównych źródeł zarobkowych na portalu. Musisz mieć 4000 godzin obejrzanych przez widzów i 1000 subskrypcji, wtedy włączasz reklamy w ustawieniach kanału i cieszysz się powoli zyskiem.
  • Współpraca z markami. To już jest metoda dla ludzi, którzy mają większą widownię i są bardziej zaawansowani na tym portalu. Podpisują umowy z owymi markami na promowanie ich produktu, a wówczas za to dostają pieniądze.
  • Dotacje uzyskane z Live. Posiadasz już jakąś grupę odbiorców? Zacznij prowadzić parogodzinne live’y, przez które możesz promować swoje dotacje, na które wpłacają fani pieniądze.
  • Prowadzenie sprzedaży akcesoriów swojej marki. Kolejnym sposobem jest sprzedawanie akcesoriów swojej marki, do tego nie musisz posiadać firmy, ale warto ją mieć, bo nie możesz przekroczyć połowy pieniędzy z najniższej krajowej.