Bitcoin jest to kryptowaluta, która ujrzała światło dzienne w 2009 roku przez osobę, bądź grupę o pseudonimie Satoshi Nakamoto. Od premiery 2009 do 2022 roku bitcoin stał się najbardziej popularną kryptowalutą, która jest używana podczas inwestycji w kryptowaluty. Przelicznik Bitcoina na złotówki to:

1 BTC = 160 084,00 PLN

Na ostatnim czasie od listopada do owego lutego tego roku 2022 spadła cena bardzo mocno, ale wciąż warto, jest, inwestować w bitcoiny.

Bitcoin w owym skrócie BTC to zdecentralizowana waluta, czyli bez owej centralnej instytucji emisyjnej, która zostaje niezależna od banków, rządów czy też innych organizacji pośredniczących w jej wymianie. Owa waluta nieznająca swoich granic, dostępna wszędzie tam, gdzie jest to możliwy dostęp do Internetu. Bitcoin jest walutą, którą można szybko i skutecznie wysłać z każdego miejsca na świecie omijając, wszystkie banki i pośrednicy a co za tym wszystkim idzie?:

  • Brak kosztownych prowizji.
  • Brak limitów czasowych.
  • Brak ograniczeń technologicznych.

Bitcoin to owa informacja

Informacja, do której każdy ma dostęp osoby, do których są podłączone do owej sieci i każdy może zweryfikować bitcoina prawidłowość. A ponadto wszystko on posiada otwarty tak zwany kod źródłowy, dzięki czemu każdy z owego miejsca i w wolnej chwili może, zobaczyć jak on działa.

Oczywiście wymaga to odpowiedniej wiedzy z zakresu technologii informacyjnych.