Prowadzenie firmy poważny obowiązek. Przedsiębiorca na co dzień ma mnóstwo zadań do wykonania. Jedną z rzeczy, która jest jednocześnie bardzo ważna, ale i bardzo czasochłonna, jest obsługa księgowa. Warto powierzyć swoje sprawy finansowe, rachunkowe czy podatkowe księgowej, która odciąży nas z tego trudnego obowiązku.

Co klient dostaje w ramach współpracy z biurem rachunkowym

Na usługi księgowe nie bez powodu decyduje się coraz więcej właścicieli firm. Oddelegowanie tego zadania biuru rachunkowego sprawia, że przedsiębiorca może skupić się na rozwoju własnej działalności, a jednocześnie ma pewność, że sprawy księgowe są w doświadczonych rękach. Jedną z podstawowych usług, jakie swoim klientom oferuje biuro rachunkowe, jest obsługa kadr i płac. Z takiej usługi powinien skorzystać każdy, kto zatrudnia pracowników. Na co może liczyć klient, który zdecyduje się na obsługę kadr i płac przez zewnętrzne biuro rachunkowe? Jednym z zadań księgowych jest, w przypadku zatrudniania nowych pracowników, poprawnie skonstruować umowę, zarówno te o pracę, jaki cywilnoprawne np. umowy zlecenie czy umowy o dzieło. Pod koniec każdego okresu rozliczeniowego księgowy musi też sporządzić dokładną listę płac, którą przekaże zarówno do wiadomości pracodawcy, jak i pracownika. Biuro rachunkowe zajmuje się jednak nie tylko rozliczaniem przepracowanych godzin. Istotną kwestią jest również rozliczanie między innymi dni urlopowych. Doświadczony księgowy prowadzi również akta osobowe, dzięki którym wszystkie sprawy personalne są zarządzane przez jedną, konkretną osobę. Dzięki takiej kompleksowej obsłudze księgowy jest również w stanie wystawiać różne dokumenty dotyczące pracowników np. świadectwa pracy czy zaświadczenia o zarobkach.

Oprócz obsługi kadrowo – płacowej biuro rachunkowe, zatrudniające kompetentne osoby, jest w stanie spełnić usługi doradcze. Wiele osób nic śledzi na co dzień zmian w prawie i często ma problemy ze zrozumieniem zawiłych przepisów. Księgowa jest po to, aby wszystko dokładnie wytłumaczyć, rozwiać wszelkie wątpliwości i wskazać najlepsze rozwiązanie w danej sprawie. Biuro rachunkowe pomoże również sporządzić różnego rodzaju deklaracje, wnioski czy inne dokumenty. Zadba także o to, aby złożyć je do odpowiedniej instytucji i z zachowaniem odpowiedniego terminu. Księgowa czuwa również nad tym, aby wszelkie opłaty, np. składki ZUS były rozliczane w odpowiedniej wysokości i terminowo.

Współpraca z biurem rachunkowym to świetne rozwiązanie dla każdego przedsiębiorcy. Dzięki temu możemy zaoszczędzić czas i pieniądze, mając pewność, że naszymi sprawami zajmuje się doświadczona i kompetentna osoba.