Na pierwszy rzut oka bierzemy USDC, czyli kolejny ze stablecoinów znanych w świecie kryptowalut. W tym przypadku ma on wiele podobieństw do tethera, ponieważ jako stablecoin również odzwierciedla dolara amerykańskiego. Dlatego też tak samo, jak i w przypadku tethera jego cena jest zakotwiczona właśnie wokół wartości jednego dolara. Założyciele takich walut tworzą je z myślą o tym, aby ich projekty kryptowalutowe nie ulegały wahaniom cenowym. Założyciele waluty twierdzą, że jest ona zabezpieczona w pełni zastrzeżonymi aktywami. Wszystko jest w dodatku dobrze zabezpieczone i przechowywane w bankowych instytucjach amerykańskich. Kapitalizacja tej monety cyfrowej jest jednak nieco mniejsza od tethera, ponieważ USDC ma kapitalizację cenową w wysokości 49 miliardów dolarów.

XRP to kolejna bardzo dobrze znana kryptowaluta. Projekt powstał już dekadę temu w 2012 roku. Ma bardzo ciekawe zastosowanie, ponieważ oferuje możliwość płacenia w wielu różnych walutach świata rzeczywistego. Ripple może być przydatny w transakcjach transgranicznych, a do ułatwiania płatności wykorzystuje mechanizm oparty na zaufaniu.

Solana i Terra-Luna

Solana jest kolejną kryptowalutą, której z całą pewnością nie może zabraknąć, gdy wymieniamy jedne z najważniejszych projektów kryptowalutowych w tych czasach. Solana jest projektem, który powstał w 2020 roku. Należy do grupy nowoczesnych kryptowalut, które umożliwiają obsługę transakcji na niezwykle szybkim poziomie. Emisja tej cyfrowej waluty została ograniczona do 480 milionów Ich najważniejszą zaletą jest to, że mogą obsługiwać za pośrednictwem swojego systemu mnóstwo transakcji w niezwykle szybkim tempie.

Z kolei projekt Terra jest ciekawym rozwiązaniem. Jest to platforma, która za pośrednictwem emisji innej kryptowalut o nazwie luna pozwala na obsługę platformy działającej poprzez obsługę stablecoinów. Pomaga wspierać stablecoiny oparte na najpopularniejszych walutach fiducjarnych, takich jak dolary amerykańskie, czy też euro. Ich rozwiązania techniczne są na naprawdę wysokim poziomie. Oprócz tego mogą pochwalić się także dostępem do wysokiej jakości inteligentnych kontraktów za pośrednictwem ich platformy.