Bitcoin trafia za każdym razem na pierwsze strony gazet, gdy tylko ludzie zaczną mówić więcej o kryptowalutach. Z tego powodu możemy uznać go za najpopularniejszą kryptowalutę, chociaż oczywiście nie jest to jedyny aspekt, który sprawia, że bitcoin widnieje na ustach wszystkich osób zainteresowanych światem kryptowalut. Bitcoin jest nie tylko największą kryptowalutą, ale także pierwszą. Jest to projekt, który w 2009 zapoczątkował cały świat kryptowalut od zera. Wszystkie inne krpytowaluty różne od bitcoina nazywamy potocznie altcoinami. Czyli, innymi słowy, projektami, które mają za zadanie stanowić alternatywę dla bitcoinów.

Jednak zaraz po bitcoinie możemy zauważyć, że na podium wyłania się ethereum, czyli kryptowaluta będąca drugim największym projektem zaraz po bitcoinie. Ethereum to w rzeczywistości nazwa platformy kryptowalutowej oraz tokena, który jest niezbędny do zarządzania zadaniami na tej platformie. Jako projekt ethereum zrzesza setki innych mniej popularnych altcoinów, które są wykonane na jego blockchainie. Ten system pozwala wykorzystywać swojej natywnej waluty do wielu ciekawych smart kontraktów oraz stakingu. Prawdopodobnie to właśnie aspekt niezawodnych inteligentnych kontraktów opartych na sieci PoW sprawił, że ethereum jest jedyną na świecie kryptowalutą, która zdołała kiedykolwiek dogonić dokonania bitcoina.

Tether i moneta Binance, czyli dwie kolejne z najczęściej używanych kryptowalut

Tether jest stablecoinem, czyli monetą cyfrową, która powstała po to, aby odzwierciedlać w świecie kryptowalut wybraną walutę fiducjarną. W tym przypadku tether jest monetą elektroniczną odzwierciedlającą cenę dolara. Tether jest zatem zakotwiczony za każdym razem przy tej samej cenie, czyli cenie jednego dolara. Zgodnie z doniesieniami kapitalizacja rynku tethera przekracza 83 miliardy dolarów. Można zatem domyślać się, że za tetherem stoi naprawdę porządna firma, która dysponuje ogromnymi środkami finansowymi.

Kolejnym godnym uwagi elementem na naszej liście kryptowalut jest moneta natywna giełdy Binance o nazwie BNB (Binance Coin). Moneta została stworzona przez właścicieli giełdy po to, aby można było za jej pośrednictwem uzyskiwać różnorodne nagrody w programie lojalnościowym. W miarę, gdy popularność tego tokena rosła, można było nim płacić za coraz więcej różnorodnych usług nawet poza samą giełdą. Binance Coin to kryptowaluta emitowana przez Binance, jedną z największych giełd kryptowalutowych na świecie. Chociaż pierwotnie stworzona jako token do płacenia za zniżkowe transakcje, Binance Coin może być obecnie używana do płatności, a także do zakupu różnych towarów i usług.