Dowiedz się więcej o historii bitcoina

Na początku roku 2014 cały projekt bitcoin poniósł druzgocącą stratę po rzekomym zhakowaniu. Została skradziona wówczas ilość bitcoinów o równowartości około 460 milionów dolarów. Była to największa utrata waluty w całej historii projektu bitcoina. Incydent z uwagi na tak ogromną ilość środków finansowych wzbudził obawy dotyczące bezpieczeństwa przechowywania bitcoina i operowaniem nim.

Przychody miliarderów

Warren Buffet, jeden z najbardziej znanych na całym świecie inwestorów nie był zachwycony ideą bitcoina. Wypowiedział się na temat projektu raz, przestrzegając innych przed tym, aby trzymali się z daleka od kryptowaluty. Warren Buffet uznał, że okrzyknięcie bitcoina inwestycją o ogromnej wartości jest jednym wielkim żartem.

Jednak nie każda osoba wyższych sfer finansowych podchodziła do pomysłu z bitcoinem w ten sam sposób, co Warren Buffet. Na przykład Mark Cuban uznał, że wartość waluty jest nieco zawyżona, jednak nie krył optymistycznych wizji. Pewnego razu zainwestował nawet w fundusz, który działał na rzecz rozwoju bitcoina.

Bitcoin wzbudzał zainteresowanie celebrytów

Gwiazdy muzyki lub filmów nie kryły swojego zainteresowania pomysłem kryptowalut. Postacie takie jak Floyd Mayweather, Nas i Ashton Kutcher z ogromnym entuzjazmem inwestowali w start upy bitcoina.

Oszałamiający skok wartości

Pod koniec listopada 2017 roku bitcoin sięgnął kwoty 10 000 dolarów za jedną jednostkę waluty. W obiegu rynkowym kryptowalut znajdowało się wówczas niemal 17 milionów jednostek bitcoina. Kapitalizacja bitcoina w 2017 roku przekroczyła budżet firm takich jak McDonalds, IBM i Disney. Był to dla giełdy kryptowalut niewątpliwie okres, w którym nikt nie przewidział tak ogromnego popytu na walutę. Wartość sięgnęła prawdziwego szczytu, jednak wbrew wielu prognozom cena wcale nie zaczęła spadać.