Sieć blockchain jest technologią, która doskonale pokazuje nam, że rozwój techniki może być niezwykle dynamiczny. Systemy blockchain powstały dopiero w 2009 roku wraz ze stworzeniem pierwszej kryptowaluty, czyli bitcoina. Pomimo tego, że dopiero minęła pierwsza dekada okresu, w którym kryptowaluty pojawiły się na rynku, już teraz odgrywają ogromną rolę w świecie inwestycji i finansów. Przykładowo, gdybyśmy zainwestowali jedną wypłatę w bitcoina dziesięć lat temu, dziś bylibyśmy multimilionerami. Oczywiście w tamtych czasach nikt nie spodziewał się nawet, że cena za jednego bitcoina przekroczy sto złotych. Tymczasem w momencie pisania tego artykułu jeden bitcoin kosztuje ponad 170 000 złotych.

Dlaczego warto trzymać rękę na pulsie, jeśli chodzi o rynek kryptowalut? Przede wszystkim inwestowanie w kryptowaluty za pośrednictwem specjalnych kantorów lub giełd kryptowalutowych, takich jak Binance, Coinbase, Koinal jest niezwykle proste. Nie potrzebujemy specjalnej wiedzy lub umiejętności, aby poradzić sobie z zainwestowaniem w te aktywa. Tymczasem są jednym z najbardziej rentownych rynków aktywów inwestycyjnych na całym świecie. Nie powinniśmy przegapić tego faktu.

 

Kryptowaluty to rynek kilku tysięcy altcoinów – nigdy nie wiadomo, który z nich okaże się drugim bitcoinem!

Wiele osób zwraca uwagę na to, że to za późno, aby inwestować w bitcoina. Osoby, które pomnożyły na nim swoje majątki, robiły to, ponieważ kosztował tysiąc dolarów, a następnie wzrósł do 40 000 dolarów za sztukę. Tymczasem niewielu wierzy w to, że cena bitcoina wyniesie 4 000 000 za sztukę lub więcej. W końcu aktywa finansowe nie mogą rosnąć w nieskończoność, prawda? Prawdopodobnie tak, jednak musimy pamiętać o tym, że cały rynek kryptowalut składa się z tysięcy różnorodnych altcoinów. Nigdy nie wiadomo, czy któryś z nich nie powtórzy tego, co zrobił bitcoin pod względem rosnących finansów.

Bardzo często dochodzi do sytuacji, gdzie możemy wychwycić nieznane nikomu perełki mające szansę na ogromny wzrost cenowy. Oczywiście możemy szukać również stabilizacji w kryptowalutach. Nie wszystkie projekty podlegają ogromnym wahaniom rocznym. Dobrym przykładem są krypto, takie jak bitcoin, ethereum i dogecoin. Być może ich ceny w ujęciu tygodniowym są niezwykle zmienne, jednak w dłuższej perspektywie inwestorzy całkiem dobrze na nich wychodzą.