W jaki sposób Coinbase tak właściwie różni się od standardowej giełdy kryptowalutowej i w czym jest lepszy? Warto zadać sobie to pytanie, jeżeli chcemy wiedzieć nieco więcej na temat działań finansowych w branży kryptowalut. Na początku warto zaznaczyć przede wszystkim to, że giełdy kryptowalutowe są nieco innym rodzajem usług finansowych niż tradycyjne giełdy świadczące nieco bardziej klasyczne usługi. Mimo wszystko są nadal spółkami oficjalnie regulowanymi przez regulatorów odpowiedzialnych za kontrolę instytucji finansowych. Dlatego też nie są żadnym nielegalnym zamiennikiem, a w pełni legalnym usługodawcą.

Kryptowalutowe przedsiębiorstwa najczęściej przyjmują znacznie szerszy zakres usług od zwykłych giełd. Doskonałym przykładem jest Coinbase, ponieważ właśnie ten dostawca zapewnia swoim klientom dostęp do ogromnej ilości możliwości. Przede wszystkim Coinbase umożliwia swoim klientom skorzystanie nie tylko ze scentralizowanych, ale także ze zdecentralizowanych usług finansowych, co daje operatowi ogromne prowadzenie na tle innych konwencjonalnych giełd handlujących akcjami lub brokerów o ograniczonych możliwościach.

Coinbase jest dla swojego klienta pewnego rodzaju opiekunem jego aktywów cyfrowych

Monety zaangażowane w handel na Coinbase nigdy nie opuszczają platformy, co sprawia, że Coinbase może uchronić swojego klienta przed potencjalnym niebezpieczeństwem związanych z kradzieżą środków lub innymi oszustwami finansowymi, od których roi się w internecie. Coinbase jedynie odnotowuje handel wewnętrznie i utrzymuje transakcję poza blockchainem, dopóki jeden z handlowców nie wycofa aktywów z wymiany. Coinbase oferuje klientom niezwykle ciekawy i funkcjonalny dom maklerski, który ma dwie różne oferty zarówno dla użytkowników detalicznych, jak i instytucjonalnych.

Niezwykle ważnym aspektem związanym z korzystaniem z Coinbase jest również to, że nie trzeba spełniać żadnych szczególnych wymagań, aby zostać użytkownikiem platformy. Wystarczy, że mamy aktualne dokumenty, za których pośrednictwem możemy potwierdzić naszą tożsamość i miejsce zamieszkania, aby brać udział w legalnym handlu aktywami cyfrowymi. Dzięki temu każdy może handlować kryptowalutami niezależnie od statusu, miejsca zamieszkania i wiedzy na temat rynku. Pomimo znaczącego handlu na poziomie instytucjonalnym za pośrednictwem Coinbase, firma nie zapomina o swoich inwestorach detalicznych, z których również czerpie wiele korzyści. Dlatego też dokładają wszelkich starań co do tego, aby nasze doświadczenia związane z platformą były korzystne niezależnie od naszych gabarytów handlowych.