Banknoty są naszym głównym środkiem płatniczym. Jednak może być ciągle tworzony, co oznacza, że ​​może zarówno zyskać, jak i stracić. Ta cecha czyni ją niebezpieczną pod względem inwestycyjnym. Tak więc na przestrzeni wieków okazało się, że wszystkie zgromadzone oszczędności w postaci dolarów całkowicie straciły na wartości w ciągu jednego dnia. Lekarstwem na ten dylemat jest często lokowanie pieniędzy w złocie.

Dlaczego warto zainwestować w złoto?

Krajowe firmy bankowe wcześniej porzuciły perspektywę wymiany waluty na złoto, udowadniając, że jest to droga i niewykonalna. Narody nigdy nie miały wystarczającej ilości tego solidnego metalu, dlatego trzeba było na nim opierać pieniądze. Miało to miejsce na przykład podczas wojen, kryzysów czy inflacji. Obrót metalem definiowanym jako instrument finansowy nie jest już zgodny z prawem, co oznacza, że ​​kupowanie go nie jest ograniczone.

Ponieważ inflacja sprawia, że ​​środki na twoim rachunku są warte teraz niewiele mniej niż gotówka twojego konta, bardziej atrakcyjna staje się wymiana pieniędzy na te inne aktywa, których wartość rośnie z czasem. Istnieje wiele powodów, dla których złoto ma tę obiektywną wartość. Jest to rzadki metal, którego jest wystarczająco dużo, aby można go było nieustannie wydobywać. Jest również odporny na korozję. Ponadto ważne jest, aby wziąć pod uwagę emocjonalną więź ze złotem, a także jego elegancję i jasność.

Metale szlachetne są również bezpieczną opcją inwestycyjną ze względu na ich powszechną akceptację, szczególnie w czasach niestabilności politycznej, społecznej lub gospodarczej, której doświadczamy obecnie. W rezultacie, gdy inflacja rośnie, a inwestorzy poszukują aktywów, aby zabezpieczyć Twoją gotówkę, złoto stanie się opcją, zwiększając popyt, a w konsekwencji cenę.

Ryzyko inwestycji w złoto – jak duże ono jest?

Handel złotem, zwłaszcza złotem, od dawna uważany jest za jeden z najzdrowszych i najbardziej godnych zaufania sposobów inwestowania własnych pieniędzy. Inni mówią, że warto także interesować się na bieżąco inwestowaniem w waluty. Jednak co do złota, to za tym poglądem przemawia długa i bogata historia złota. Dlatego, szczególnie w obliczu licznych zagrożeń, takich jak wirus lub wojna, pozyskiwanie złota może być użytecznym sposobem walki z rosnącą hiperinflacją i rosnącymi kosztami, chroniąc w ten sposób nasze pieniądze przed utratą wartości.